Εκλογές ΣΕΤΑΠ – Τελικά αποτελέσματα

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ Σ.Ε.Τ.Α.Π. 8 & 9.6.2016

ΑΜΕΡΙΚΗΣ 10, ΤΗΛ. 210 – 36.22.646, FAX : 210 – 36.05.968

 

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ                                                              ΑΘΗΝΑ 8/7/2016

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ ΣΕΤΑΠ ΤΗΣ 8 & 9.6.2016

ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ – ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ – ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ  –  Ο.Τ.Ο.Ε.  -Ε.Κ.Α.

 

Η Κ.Ε.Ε. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα για Διοικητικό Συμβούλιο και Εξελεγκτική Επιτροπή των αρχαιρεσιών της 8 & 9.6.2016.

 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ : 2.449
ΑΚΥΡΑ – ΛΕΥΚΑ : 200
ΕΓΚΥΡΑ : 2.249

 

Από τα έγκυρα ψηφοδέλτια έλαβαν για το Δ.Σ. και την Ε.Ε. :

 

ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ

ΑΡ.ΕΓΚ.ΨΗΦΟΔ. ΕΔΡΕΣ ΓΙΑ Δ.Σ. ΕΔΡΕΣ ΓΙΑ Ε.Ε.
ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 838 7 2
ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ 672 6 2
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ 409 4 1
ΕΣΑΚ 245 2 0
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ 85 0 0
ΣΥΝΟΛΟ 2.249 19 5

 

Με βάση τα παραπάνω εκλέγονται :

 

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

 

α) ΔΗ. ΣΥ. Ε – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ              ΕΔΡΕΣ  7

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

            Τακτικοί Ψήφοι              Αναπληρωματικοί Ψήφοι
  1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
557
  1. ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
189
  1. ΓΑΖΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
461
  1. ΛΙΟΛΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
83
  1. ΣΚΟΥΛΙΚΑΣ ΧΑΡΗΣ
384
  1. ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
78
  1. ΑΔΑΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
271
  1. ΛΑΙΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
77
  1. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
254
  1. ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
76
  1. ΣΑΚΑΡΟΣ ΜΗΝΑΣ
212
  1. ΚΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
71
  1. ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
199
  1. ΡΑΛΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
70

 

 

β) Σ Υ Ν Ε Ρ Γ Α Σ Ι Α             ΕΔΡΕΣ  6

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

              Τακτικοί Ψήφοι                Αναπληρωματικοί Ψήφοι
  1. ΦΙΛΗ ΗΡΩ
480
  1. ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
88
  1. ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
243
  1. ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
77
  1. ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
235
  1. ΚΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
75
  1. ΜΟΥΣΙΩΝΗ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ (ΚΙΚΗ)
156
  1. ΜΠΑΣΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΜΠΕΤΥ)
74
  1. ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
106
  1. ΓΚΡΙΖΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
63
  1. ΜΕΛΕΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
97
  1. ΡΑΡΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
51

 

 

γ) Σ Υ Σ Π Ε Ι Ρ Ω Σ Η             ΕΔΡΕΣ  4

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

         Τακτικοί Ψήφοι           Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.       ΤΡΙΜΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 141 1.       ΔΙΜΤΣΑ ΑΓΛΑΙΑ 92
2.       ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 140 2.       ΚΟΛΟΒΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 85
3.       ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 128 3.       ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) 80
4.       ΜΠΟΥΚΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 118 4.       ΜΠΟΥΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 58

 

 

δ) Ε. Σ. Α. Κ.   ΕΔΡΕΣ  2

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

         Τακτικοί Ψήφοι           Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.       ΚΑΡΥΩΤΗ ΗΒΑ 125 1.       ΚΑΡΥΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 106
2.       ΜΠΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 115 2.       ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΧΑΡΑ 58

 

Για ν’ αποτελέσουν μέλη της 5μελούς Εξελεγκτικής Επιτροπής τα εξής τακτικά και αναπληρωματικά μέλη

 

α) ΔΗ. ΣΥ. Ε – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ  ΕΔΡΕΣ  2

 

ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

          Τακτικός Ψήφοι           Αναπληρωματικός Ψήφοι
ΜΙΧΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 171 1.       ΡΟΥΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 99
ΣΑΠΑΛΙΔΟΥ-ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 113 2.       ΓΚΟΥΡΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 88

 

 

β) Δ. Α. Κ. Ε. – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΔΡΕΣ   2

 

ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

              Τακτικός Ψήφοι           Αναπληρωματικός Ψήφοι
  1. ΙΕΡΕΜΙΑ ΤΡΙΑΔΑ
126 1.  
  1. ΒΑΜΒΑΡΕΚΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ)
123 2.  

 

 

γ) Σ Υ Σ Π Ε Ι Ρ Ω Σ Η             ΕΔΡΑ  1

 

ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

           Τακτικοί Ψήφοι           Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.          ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 92 ΚΑΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 81

 

 

Η Κ.Ε.Ε. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα για τους Περιφερειακούς Συμβούλους των αρχαιρεσιών της 8 & 9.6.2016.

 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ : 2.449
ΑΚΥΡΑ – ΛΕΥΚΑ : 200
ΕΓΚΥΡΑ : 2.249

 

Από τα έγκυρα ψηφοδέλτια έλαβαν :

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΕΔΡΕΣ ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΣΑΚ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1.     ΘΡΑΚΗ –ΑΝΑΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 3 1 1 1 0 Η  ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΔΕΝ ΕΛΑΒΕ ΕΔΡΕΣ
2.     ΚΕΝΤΡΙΚΗ-ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 5 2 2 0 1
3.     ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ 4 2 1 1 0
4.     ΘΕΣΣΑΛΙΑ 2 1 1 0 0
5.     ΑΝΑΤ. ΣΤΕΡΕΑ-ΕΥΒΟΙΑ 2 1 0 1 0
6.     ΝΗΣΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ-ΚΡΗΤΗ 4 1 1 1 1
7.     ΗΠΕΙΡΟΣ 2 1 0 0 1
8.     ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ 5 2 1 1 1
ΣΥΝΟΛΟ 27 11 7 5 4

 

Με βάση τα παραπάνω εκλέγονται :

 

  1. ΘΡΑΚΗ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΡΕΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 34 1.          ΦΑΝΑΡΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 13

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.              ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΑΝΤΗ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ 32 1.              ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΜΑΡΙΑ 26

 

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΑΡΓΥΡΟΦΘΑΛΜΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 19 1.          ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 7

 

 

 

  1. ΚΕΝΤΡΙΚΗ – ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

        Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΣΙΒΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 50 1.          ΚΑΡΑΦΟΛΑ ΒΕΡΑ 13
2.          ΣΥΠΙΔΙΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 20 2.          ΚΑΚΑΡΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 12

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

        Τακτικός Ψήφοι         Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ 46 1.          ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11
2.          ΑΔΑΜΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 12 2.          ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11

 

ΕΣΑΚ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΦΑΡΜΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 15 1.          ΔΙΝΑΛΗ ΠΗΓΗ 13

 

 

  1. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ – ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΠΤΑΝΗΣΑ & ΠΟΡΟΣ

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

       Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 22 1.          ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 14
2.          ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΗΣ 16 2.          ΓΚΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 10

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

        Τακτικός Ψήφοι         Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 18 1.          ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 10

 

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 22 1.          BOUONOCORE STEFANO 19

 

 

  1. ΘΕΣΣΑΛΙΑ

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

        Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΣΕΙΤΑΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 40 1.          ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΗΛΙΑΣ 6

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΜΑΛΛΙΩΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 27 1.          ΣΠΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 22

 

 

  1. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ – ΕΥΒΟΙΑ

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΦΡΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 34 1.          ΚΛΑΠΑΔΩΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 18

 

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 7 1.          ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2

 

 

  1. ΝΗΣΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ – ΚΡΗΤΗ

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

         Τακτικός Ψήφοι            Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΑΓΑΠΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 23 1.          ΤΡΙΚΟΙΛΗ ΜΑΡΙΑ 15

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

         Τακτικός Ψήφοι            Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΣΤΡΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 27 1.          ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 13

 

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

 

         Τακτικοί Ψήφοι         Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.          ΚΑΡΑΒΟΛΑ ΕΛΕΝΗ 15 1.          ΜΟΣΧΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 13

 

ΕΣΑΚ

 

         Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.              ΧΡΥΣΟΦΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 19 1.  

 

 

  1. ΗΠΕΙΡΟΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΞΟΙ – ΛΕΥΚΑΔΑ – ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

         Τακτικός Ψήφοι         Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΤΣΟΥΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 52 ΡΙΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 8

 

ΕΣΑΚ

 

         Τακτικός Ψήφοι         Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 14    

 

 

  1. ΔΙΚΤΥΟ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ν. ΑΤΤΙΚΗ-ΠΕΙΡΑΙΑ) & ΚΕΝΤΡ. ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

 

          Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΚΟΥΡΣΑΡΗ ΕΛΕΝΗ 29 1.          ΤΣΙΩΚΟΥ ΕΛΕΝΗ 18
2.          ΜΠΟΥΡΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 19 2.          ΚΡΙΕΛΕΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 12

 

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

 

         Τακτικοί Ψήφοι         Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.          ΓΙΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΑΝΝΑ 19 1.          ΜΕΙΜΕΤΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 12

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

 

        Τακτικός Ψήφοι         Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΠΑΤΣΟΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 10 1.          ΜΑΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ 7

 

ΕΣΑΚ

 

        Τακτικός Ψήφοι          Αναπληρωματικός Ψήφοι
1.          ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ 21 1.          ΚΟΜΠΟΘΑΝΑΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 8

 

 

Η Κ.Ε.Ε. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα για την Ο.Τ.Ο.Ε.

των Αρχαιρεσιών της 8 & 9.6.2016.

 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ : 2.449
ΑΚΥΡΑ – ΛΕΥΚΑ : 200
ΕΓΚΥΡΑ : 2.249
ΑΡΙΘ. ΑΝΤΙΠΡ. ΣΤΗΝ ΟΤΟΕ 2.249 : 75 = 42

 

Για την ΟΤΟΕ (με βάση τον αριθμό του συνόλου των ψηφισάντων που είναι, 2.449 διαιρούμενο με τον αριθμό 75, όπως ορίζει το Καταστατικό), εκλέγονται 33 αντιπρόσωποι (2.449: 75).

Ακολούθως με βάση τον αριθμό του συνόλου των εγκύρων ψηφοδελτίων, που είναι 2.249 διαιρούμενο με τον αριθμό των εκλεγομένων αντιπροσώπων (33) το εκλογικό μέτρο διαμορφώνεται σε 68 (2249: 33). Περαιτέρω με βάση τον αριθμό των εγκύρων ψηφοδελτίων που έλαβε κάθε συνδυασμός, έλαβαν:

 

–  Από την Α΄ κατανομή, κατανέμονται 33 έδρες ως ακολούθως:

 

ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΕΔΡΕΣ
ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ                      12
ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ                                                                       10
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ                                                                      6
ΕΣΑΚ                                                                                      4
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ                                       1
ΣΥΝΟΛΟ 33

 

Έτσι με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα εκλέγονται τακτικοί και αναπληρωματικοί αντιπρόσωποι για την ΟΤΟΕ οι:

 

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ Ο.Τ.Ο.Ε.

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ:                   ΕΔΡΕΣ 12

 

           ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.              ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 481
2.              ΓΑΖΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 392
3.              ΣΚΟΥΛΙΚΑΣ ΧΑΡΗΣ 310
4.              ΚΑΥΚΑ ΟΛΓΑ 248
5.              ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 228
6.              ΑΔΑΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 226
7.              ΣΑΚΑΡΟΣ ΜΗΝΑΣ 222
8.              ΑΔΑΜΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 219
9.              ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 199
10.          ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 188
11.          ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 162
12.          ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 141

 

        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.        ΛΑΙΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 139
2.        ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ 125
3.        ΚΑΡΑΟΥΖΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 124
4.        ΤΣΟΥΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 123
5.        ΔΑΡΟΥΣΗ ΕΛΕΝΗ 109
6.        ΛΙΟΛΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 105
7.        ΚΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 103
8.        ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 98
9.        ΔΑΟΥΤΗ ΣΟΦΙΑ 90
10.    ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 87
11.    ΖΕΡΒΑΚΑΚΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ 79
12.    ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΛΕΜΟΝΙΑ 78

 

 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ:              ΕΔΡΕΣ   10

 

           ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.              ΦΙΛΗ ΗΡΩ 429
2.              ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 224
3.              ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 201
4.              ΜΟΥΣΙΩΝΗ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ (ΚΙΚΗ) 144
5.              ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 94
6.              ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 88
7.              ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 75
8.              ΜΕΛΕΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 75
9.              ΜΠΑΣΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΜΠΕΤΥ) 57
10.          ΚΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 54

 

           ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.              ΡΑΡΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 53
2.              ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΜΑΡΙΑ* 49
3.              ΣΙΒΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ* 49
4.              ΓΚΡΙΖΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ* 45
5.              ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ* 45
6.              ΙΕΡΕΜΙΑ ΤΡΙΑΔΑ 44
7.              ΤΣΙΟΚΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 42
8.              ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΙΚΗ)* 41
9.              ΝΤΖΙΑΧΡΗΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ* 41
10.          ΚΑΛΟΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ* 40

 

 

Σ Υ Σ Π Ε Ι Ρ Ω Σ Η:                ΕΔΡΕΣ  6

 

        ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.        ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 132
2.        ΤΡΙΜΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 126
3.        ΜΠΟΥΚΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 107
4.        ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 101
5.        BOUONOCORE STEFANO 84
6.        ΚΟΛΟΒΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 84

 

        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.        ΔΙΜΤΣΑ ΑΓΛΑΙΑ 78
2.        ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) 73
3.        ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 67
4.        ΜΠΟΥΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 60
5.        ΑΡΓΥΡΟΦΘΑΛΜΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 59
6.        ΒΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 53

 

 

Ε. Σ. Α. Κ.:                  ΕΔΡΕΣ   4

 

       ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.        ΚΑΡΥΩΤΗ ΗΒΑ 115
2.        ΚΑΡΥΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 101
3.        ΜΠΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 95
4.        ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 59

 

       ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.        ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΧΑΡΑ 55
2.        ΧΡΥΣΟΦΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 50
3.        ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 49
4.        ΦΑΡΜΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 45

 

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ:                     ΕΔΡΑ   1

 

      ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.       ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 47

 

      ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΨΗΦΟΙ
1.       ΤΣΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 26

 

 

Η Κ.Ε.Ε. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα για το Ε.Κ.Α.

των Αρχαιρεσιών της 8 & 9.6.2016

 

Ε.Κ.Α.

 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ : 614
ΕΓΚΥΡΑ : 563
ΑΡΙΘ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩΝ ΣΤΟ Ε.Κ.Α. 614 : 75 = 8

 

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΕΔΡΩΝ Ε.Κ.Α.

 

Από τα 563 έγκυρα ψηφοδέλτια που αφορούν την εκλογή αντιπροσώπων στο ΕΚΑ έλαβαν ανά συνδυασμό:

 

ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΡ. ΕΓΚ. ΨΗΦ. ΕΔΡΕΣ 1ης ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΕΔΡΕΣ 2ης ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ
ΔΗ.ΣΥ.Ε. – ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 188 2 1
ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ 141 2  
ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ 103 1 1
ΕΣΑΚ 101 1  
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ 30 0  
ΛΕΥΚΑ 25    
ΑΚΥΡΑ 26    

 

Οι έδρες ανά συνδυασμό παρατάξεων προέκυψαν ως εξής:

Με βάση τον αριθμό του συνόλου των ψηφισάντων που είναι 614 διαιρούμενο με τον αριθμό 75 (όπως ορίζει το Καταστατικό), εκλέγονται 8 αντιπρόσωποι (614 : 75 = 8).

Ακολούθως με βάση τον αριθμό του συνόλου των εγκύρων ψηφοδελτίων, που είναι 563, διαιρούμενο με τον αριθμό των εκλεγομένων αντιπροσώπων (8) το εκλογικό μέτρο διαμορφώνεται σε 70 (563 : 8).

 

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΟ Ε.Κ.Α.

 

ΔΗ.ΣΥ.Ε. ΑΤΕ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ:          ΕΔΡΕΣ  3

 

      Τακτικοί Ψήφοι   Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.       ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 105 1.       ΚΡΙΕΛΕΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 30
2.       ΓΑΖΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 84 2.       ΣΚΟΥΛΙΚΑΣ ΧΑΡΗΣ 28
3.       ΑΔΑΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 67 3.       ΤΣΙΩΚΟΥ ΕΛΕΝΗ 25

 

 

Σ Υ Σ Π Ε Ι Ρ Ω Σ Η:    ΕΔΡΕΣ 2

 

        Τακτικοί Ψήφοι          Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.        ΒΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 50 1.        ΤΡΙΜΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 49
2.        ΜΠΟΥΚΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 50 2.        ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 43

 

 

Σ Υ Ν Ε Ρ Γ Α Σ Ι Α:     ΕΔΡΕΣ 2

 

      Τακτικοί Ψήφοι         Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.       ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ* 40 1.        ΓΚΡΙΖΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 22
2.       ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 40 2.        ΝΤΖΙΑΧΡΗΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 19

 

 

Ε. Σ. Α. Κ.:      ΕΔΡΑ  1

 

     Τακτικοί Ψήφοι          Αναπληρωματικοί Ψήφοι
1.        ΚΑΡΥΩΤΗ ΗΒΑ 53 1.        ΚΑΡΥΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 46

 

Η παράταξη της ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ δεν εκλέγει Αντιπροσώπους στο Ε.Κ.Α.

Η  ΚΕΝΤΡΙΚΗ  ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ  ΕΠΙΤΡΟΠΗ

This article was written by

Scroll Up